Deze zomer realiseert Arcam drie bijzondere kunstwerken op het Centrumeiland van IJburg. De Stad in Zicht kunstwerken vertalen de 151 ingestuurde plannen voor de toekomstige invulling van het Centrumeiland.
#1: De Pioniers Piketten
Begin juni vond tijdens Het Rode Loper Festival de aftrap plaats van het eerste kunstwerk. Équipe voor Architectuur en Urbanism, i.s.m. het Rode Loper Festival, sloegen de eerste paal van de installatie ‘De Pioniers Piketten‘. Naast dit kunstwerk realiseert Studio Valkenier deze zomer het project ‘BAKEN van IJBURG’ (#2) en stedelijk ontwerpbureau Golfstromen komt met het evenement ‘IJburg Serveert!’ (#3).
Stad in Zicht
De Stad in Zicht kunstwerken vormen de laatste fase van het Stad in Zicht project van Arcam. Dit project startte in maart 2014 toen toenmalig wethouder Van Poelgeest namens de Gemeente Amsterdam het Centrumeiland symbolisch overdroeg aan Arcam. Een jaar lang is Arcam beheerder geweest van het gebied. Bewoners van IJburg, professionals en Amsterdammers dienden ruim 150 plannen in voor de toekomstige invulling van het Centrumeiland. Al deze plannen resulteerden in drie ontwerpscenario’s. De plannen zijn overhandigd aan de gemeente Amsterdam en vormen de basis voor de verdere ontwikkeling van het eiland. Arcam heeft drie collectieven gevraagd om de plannen te vertalen in drie interactieve kunstwerken op het Centrumeiland.
Het project Stad in Zicht is financieel mogelijk gemaakt door Stimuleringsfonds Creatieve Industrie, Stichting DOEN, EFL-Stichting en de Gemeente Amsterdam.